| Sunshine18 a întrebat:

Ce se intampla daca ii dau pestelui mai multa mancare decat trebuie?
este rasa betta splendens(adica cei care nu sunt pretentiosi)

8 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Daca ii dai mai mult decat poate manca, hrana ramasa neconsumata se descompune in apa si poate determina infectii de acvariu, care iti pot omori pestii.

| Sunshine18 explică (pentru Empathizer):

Faza e ca.s dau cate putin dar o mananca si azi i.am dat de cateva ori bune

| Sunshine18 explică (pentru Sunshine18):

*ca-i

| Empathizer a răspuns (pentru Sunshine18):

Ei, a avut si pestisorul tau o variatie de apetit azi. Si noua ni se mai intampla. Nu-i mai da alta mancare pana maine.

Răspuns utilizator avertizat
| micutaEU a răspuns:

Daca ai dai exagerat de multa poate sa ai pocneasca burta(stiua asta i sa antamplat pestelui meu) daca nu iai pus foarte multa e OK.Depinde cati pesti ai ca la un peste un varfulet de mancare.

| IndiferentXD a răspuns (pentru micutaEU):

Vai laughing) ii pocneste burta :\

| SamDavid a răspuns:

Simplu, schimbi apa