| Trofimov_Andreea-Maria_1994 a întrebat:

Ce se intampla daca o broasca testoasa de apa mananca o pietricica?
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Nu se intampa nimic! Stomacul ei o va faramita si o va elimina.E normal le ajuta la digestie

La testoasele de apa, hrana trebuie sa fie compusa in proportie de 75% din carne maruntita sau tocata, (unii crescatori utilizeaza chiar conserve de hrana pentru caini), peste maruntit etc., iar restul de 25% din vegetale cum ar fi: rosii, spanac tocat, salata.

Atentie! - apa in care stau testoasele trebuie sa fie suficient de adanca incat animalele sa-si poata scufunda capul - altfel nu pot inghiti mancarea!

http://www.eva.ro/......-6067.html

http://www.animalutze.com/articole/hrana-testoasa-apa.php

http://www.animalutze.com/articole/tzestoase.php

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Candva, va elimina o pietricica.

| Trofimov_Andreea-Maria_1994 explică (pentru neutrino):

A mancat vreo 4! laughing)

| RB26DETT a răspuns (pentru Trofimov_Andreea-Maria_1994):

Maine te trezesti ca-ti mananca si casa laughing
Glumeam, nu cred ca are ce sa se intample rau, pietrele o ajuta la digestie ca doar nu cred ca este fiinta care sa manance ceva ce nu ar trebui sa manance thinking este un motiv anume, las-o de cand ai broasca? daca o ai de mult timp sa stii ca nu este prima data cand mananca pietre laughing)) asa cum a trait pana acum, asa va trai de acum in colowinking

| Trofimov_Andreea-Maria_1994 explică (pentru RB26DETT):

O am de doi ani! laughing)
Merci!

| xrapalexx a răspuns:

Nu se intampa nimic! Stomacul ei o va faramita si o va elimina.