| SpecialOana06 a întrebat:

Ce se intampla daca se uda un caine la urechi?

10 răspunsuri:
| Tlbi a răspuns:

Cainele meu face pe scafandrul in WC si n-are nimic.

| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Am citit pe un site, că trebuie să îi pui dopuri de urechi ca să nu rămână surd.
Asta am auzit, eventual dacă este ceva, du-l la veterinar.
Ai mare grijă.
Pa, pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil se scutura. Nu are ce sa i se intample, ca doar cainii salvamonti nu sunt surzi. Vorbesc de salvamontii de la mare.

| thewomaninwhite a răspuns:

Nu cred ca are nimic de obicei cainii au un organism mai puternic decat al nostru al oamenilor si nu ar avea ce sa pateasca incearca sa-l pui in asa fel incat sa i se scurga apa din urechi

| karsivan a răspuns:

Daca se uda si ramane apa acolo poate sa faca otita, dar in general se sutura si iese si exesul de apa, putem sa curatam noi urechea cu tampoane de vata cat ajungem, evetual daca scutura energic din cap si are dureri atunici este de mers la doctor.

| Predator30 a răspuns:

Buna!
Cel mai grav ar fi sa ramana surd fara auz.De aceea nu trebuie ca nimeni cainelui sa-i bage apa in ochi sau in urechi se poate intampla orice. Numai bine, O zi faina!

| mimi2000mimi a răspuns:

Depinde de rasa...ciobanestii nu patesc nimic, pe cand la altii li se fac infectii.

| SpecialOana06 explică (pentru mimi2000mimi):

Al meu este Shar pei si nu stiu sigur, dar multumesc pentru sfat.

| MihayAndrey a răspuns:

Nu pateste nimic, tu cand faci dus, nu te uzi in urechi? Ai surzit?

| crystyna92 a răspuns:

Buna..nu este bine sa ii intre apa in urechi deoarece poate sa ramana surd...cel mai bine este sa ai grija sa nu ii intre apa