| aaaa_9347 a întrebat:

Ce stiti despre caini?

8 răspunsuri:
| AllmaGirl a răspuns:

Eu stiu multe.
Fiecare rasa are nu numai parul si modelul diferit fata de celelalte, ci si forma capului
Exista peste 300 de rase in toata lumea si fiecare rasa evolueaza formand o altaPentru copii o rasa mai mica e mult mai adegvata decat una mare.Pentru caini tot ce e mestecabil e ca o jucarie de acea cand pleci de acasa lasa-i niste jucarii.asta nu e obligatoriu dar e mai bine sa faci asta la cei mici.Chestia cum ca caini mor daca le intra apa in urechi e doar un mit! ei sunt niste inotatori inascuti... un caine e loial, credincios, inteligent...perfect pentru dresaj. daca vrei un caine usor de dresat bun pentru paza inteligent si elegant eu iti sugerez sa-ti ei un colie. e cea mai inteligenta rasa si arata minunat. e o rasa de talie medie si poate trai atat in curte cat si in casa. aceasta rasa adora atmosera de familie si sa faca miscare. Dar daca vrei un caine de casa dar asa mai mic eu iti recomand bichon sau chioaua

cami
| cami a răspuns:

Episodul 2, bichonii.
Cainii sunt acele animale, mici si mari, care au coada si blada. Sunt patrupezi si prietenosi, cainele iti poate fi, intr-adevar, un prieten credincios.

| Butsilee a răspuns:

Stim ca raspund la nume care se termina in a.Stim ca sunt cei mai buni prieteni ai omului dar eu nu cred ca este asa big grin stim ca are nevoie sa fie ingrijit si din cand in cand afectiunebatting eyelashes big grin si cam atat stiu eu happy

| Maria_3931 a răspuns:

Câinele este un mamifer carnivor din familia canidelor. Fiind domesticit de cel puţin 14. 000 de ani, sau chiar de 150. 000 de ani conform dovezilor mai recente, câinele este printre cele mai populare animale de companie ai oamenilor. Există sute de rase de câini care, deşi fac parte din aceeaşi subspecie, Canis lupus familiaris, variază semnificativ ca aspect. xoxo A(imi place wikipedia)happy

| selef a răspuns:

Latra si musca.

| ionoion a răspuns:

Au patru picioare si din cand in cand, purici.

| oana23madrid a răspuns:

Cainele este cel mai bun si credincios prieten al omului, asta in afara de faptul ca este un animal destept, simtator, si se multumeste cu ce ii dai, nu ca pisica o lasa...