| gabrielllle a întrebat:

ati avut careva dermatita atopica? daca da, la voi cum s-a manifestat?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CremaDermatita a răspuns:

Buna as dori sa te ajut, tocmai m-am intors din strainatate, si eu am fost rapus de aceasta malarie sa zicem..de cativa ani si cu ajutorul unei creme..am reusit sa tin tot absolut sub control.

In Germania am vorbit cu N persoane despre astea cu foarte multe persoane specializate si am reusit sa fac impreuna cu ei un program extraordinar care nu te va lasa balta nici acum si nici peste 10 ani.

Chiar se poate tine sub control si se merita, daca doresti mai multe informatii te rog da-mi un email pe : cremadermatita@yahoo.com

SE POATE SE POATE!

Am un prieten de copilarie cu 8 ani mai mare ca mine, si la el dermatita asta a fost devastatoare in sensul ca el nu mai stia cum e sa se barbereasca pe fata fara sa planga de durere nu iesea din casa decat seara nu avea servici.din cauza acestei boli care pare a fii ceva minor dar in schimb iti va distruge efectiv viata daca o lasi sa se infiripe.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se tratează foarte bine cu Fucind H, în 7-10 zile!
Sunt niște pete, cu margi roșiatice care se tot extind și pot fi însoțite sau nu de prurit (mâncărime).
Pa, pa.

| gabrielllle explică (pentru Legiuitoarea):

Multumesc frumos de ajutorhappy Am sa incerc si aceasta crema:*