| danmicu a întrebat:

Ce ziceti despre asta? un reportaj despre maidanezi din Romania, adoptati in Suedia.

http://www.greatnews.ro/......uedia.html

Răspuns Câştigător
| anisoara96 a răspuns:

Dragutz.Dar se poate face multe pentru aceste animale si in Romania.In reportaj se vorbeste doar despre citiva cini(3)din Romania,sa nu uitam ca au mai ramas mii de astfel de exemplare,nu-i mare lucru ca suedezii au adoptat trei catei straini,dar totusi mai bine ar fi daca romanii sar controla in propria constiinta facind un viitor dragut acestor animale si in special sa le stinga de pe strazile oraselor caci sta foarte urit cind vezi aceste animale prin parcuri,pe strazi si chiar la orice colt, lucru cel mai important este faptul ca animalele acestea trebuie duse intr-o incapere si creindule conditii de viata, dar cu inderdictie de a avea urmasi caci problema este excesul de maidanezi dar si oprirea inmultirii lor happy