| CookieYumm a întrebat:

Cine a avut un Airedale Terrier? Imi puteti da cateva sfaturi legat de aceasta rasa. De exemplu ingrijirea, hranirea etc. fundita :*.

3 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Iredale Terrier este o rasă de câine cu blană aspră, sârmoasă, cap alungit și turtit, piept larg, cu labele din față foarte drepte.
[modificare]Date despre această rasă

Origine: Regiunea Airedale din Anglia, botezat după Valea Aire
Greutate/înălțime: 18-29kg/56-61cm
Culori: Cafeniu cu șa neagră
Speranță de viață: 10-12 ani
Temperament: Curajos, protector, are nevoie de dragoste și respect, prietenos cu străinii, încăpățânat, loial, sensibil, inteligent, dacă nu este dresat poate fi foarte gălăgios și agitat, nu răspunde la dresajul dur, se înțeleg bine cu alte animale, dar sunt dominanți în relația cu alți câini
Aptitudini: Vânător, câine de companie, folosit în poliție și armată
Condiții de viață: Nu este câine de apartament, are nevoie de o curte de dimensiuni cel puțin medii.
Este copiat de pe net pentru ca nu prea ma pricep la acesta rasa dar cu mancarea eu as zice pedigree(Royal Canin sau Hills restul nu sunt bune)

| Bibuşca a răspuns:

Versace,jos daca n-ai fost atent am zis ca este copiat(copy) de pe net n-ai vazut acum nu mai trebuia sa te bagi tu.I-am pus copy pentru ca nu stiu despre acesta rasa

| VERSACE_7822 a răspuns:

Deci alea de la bya is copy paste
i-ti zic din proprie experienta i cam greu sa il invetzi trucuri si altte cele are nevoie de multa plimbare daca nu dupa un timp poate schiopata si nu-l lasa niciodata liber
pls funda:d