| patry01 a întrebat:

In curand imi voi cumpara un yorkshire terrier toy. Ati putea sa-mi dati cateva sfaturi despre cum recunosti o rasa pura. Si niste site-uri de pe care as putea sa gasesc acesti caini.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu e sa cumperi de la Canise afliliate cu asociatia chinologica romana.
Si sa refuzi orice fel de anunt de genul,, parintii au pedigree si au castigat un miliard de concursuri pe locul intai in alte tari ...etc,etc'' de ce, pentru ca sunt samsari, care vor sa te pacaleasca.Pentru ca tu nu cumperi parintii cumperi puiul si deci puiul trebuie sa aiba pedigree, altfel e considerat METIS(corcitura).
Doar certificatul pedigree atesta apartenenta la o rasa.
O canisa serioasa creste o rasa, maxim doua.
Indiferent de unde cumperi chiar si de la cea mai buna canisa din Germania, trebuie sa te duci sa vezi parintii pentru ca doar asa iti poti face o idee de cum va arata catelul tau.
Numai bine!

| DenissaRoxana a răspuns:

Canisa Hello Yorkies (0723290143). Mai multe aflii de la aceasta canisa, are niste exemplare superbe!