| Elisa512 a întrebat:

Imi puteti da cateva informatii despre ingrijirea unui peste{orice rasa}

Răspuns Câştigător
| VampDiaries a răspuns:

Un peste nu are nevoie de multa mincarecel mai bine e sai dai mincarea in granule(cite doua grranule pe zi la un peste)de asemenea are ne vie de oxigen in apa, apa filtrata nu e cel mai bun variant, cel mai bine e sa torni apa de la robinet intr-un borcan de 3 litri si o lasi pe 4-5 zile ca sa aiba oxigen, de asemenea apa se schimba la fiecare 3-4 zile (se schimba o treime din apa) daca pui pietre si scoici in apa atunci cind schimbi apa trebuie sa le fierbi(le pui intr-un vas si il umpli cu apa dupa care pui apa la fiert)succes

3 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Daca si la peste iti trebuie informatii dupa cum sa-l ingrijesti...cel mai important sa-i dai de mancare odata pe zi(pentru ca el mananca pana crapa daca tu ii dai) si sa fie un acvariu cu 1-2 plante naturale si oxigen

| Elisa512 explică:

Multumesc mult celor care mi-au raspuns

| GabytzA_6428 a răspuns:

Punel intrn acvariu mare dai de mancare de trei ori pune-i in acvari plante si scoici si pune alti pesti funda :d