| AriaLove a întrebat:

Cine are bichon havanez? E greu de ingrijit?

Răspuns Câştigător
| oanaamaria a răspuns:

Buna! din cauza blanitei care este destul de lunga, 15-20 cm, necesita o intretinere de inalta calitate. Trebuie periat o data la doua zile(poate si mai mult) si necesita uneori sa mearga la veterinar pentru toaletare. Nu pot spune ca sunt foarte greu de ingrijit, dar totusi trebuie sa primeasca mult atentie in privinta toaletajului, sper ca te-am ajutat. fundabatting eyelashes?

2 răspunsuri:
| Anestezia a răspuns:

Bună!

Păi nu e chiar greu de îngrijit.

Trebuie îngrijit normal , ca ceilalți câini

-Trebuie periat de 2-3 săptămâni ,pentru a elimina de pe suprafața blanei , firele de păr moarte.

-Blana de pe picioare trebuie tunsă , pentru că îi îngreunează mișcarea.

-Trebuie îndepărtat părul crescut în urechi etc.
Deci din câte vezi , este la fel de ușor de îngrijit la fel ca un cățel normal.Cu baia vezi tu cum faci!

Succes!

| BuIIeT a răspuns:

Eu am! nu este prea usor sa il ingrijesti pentru ca el este un animal caruia i-i trebuie oferita atentie! daca nu te vei juca si vorbi cu el, incet incet nu va mai fi jucaus crede-ma!