| Maria2894 a întrebat:

E greu de ingrijit un bichon maltese? Cei care au sunteti multumiti?

Răspuns Câştigător
| sufletzel a răspuns:

Extrem de greu. Trebuie spalat des (fiind alb se murdareste f repede), pieptanat 1-2 ori pe zi, tuns km la 2 luni, curatat ochii zilnic. Plus tot ce ii trebuie oricarui caine: hrana de calitate (royal canin-25 lei kg), calciu, vitamine, hainute, vaccinuri (daca nu le are cand il iei), jucarii, etc.
Daca iti iei bichon iti trebuie f mult timp pentru el. E ca si un copil. Sunt f atasati de stapanii lor si vor sa te insoteasca oriunde.
Dar daca ai timp, rabdare si banii necesari ingrijirii lui, merita din plin sa-ti iei.

3 răspunsuri:
| Andre a răspuns:

Orice caine e greu de ingrijit mai ales bichonul are mult par si ii cade incontunu

| andreea_1536 a răspuns:

Nu este asa de greu, doar trebuie sa ai grija de blanita lui sa o speli si sa o piepteni in rest... e un caine cuminte dar destul de jucaus, eu am bichon si nu imi e greu sa il ingrijesc

| dadaaaaa a răspuns:

Da foarte greu.
I`se incurca parul, trebuie pieptanat tot la 2-3 zile. Daca il lasi afara trebuie spanal la 2-3 saptamani.Trebuie tuns o data la 1-2 luni.
Dar merita...