| DeeDee28 a întrebat:

Cine are perusi? ce le dati de mancare in afara de semintele pentru papagali? Eu la un moment dat le puneam in cusca o jumatate de mar si ei ciuguleau dar acum nu mai mananca... ce alte fructe pot sa le dau sau alt fel de mancare?

Răspuns Câştigător
| Noname1465 a răspuns:

Si eu am un perusbatting eyelashes
ii poti da albus fiert, patrunjel
al meu mananca si zeama de portocalalaughing

3 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Perusii mei mananca paine, portocala, patrunjel, uneori chiar si varza happy... sunt foarte pofticiosi si mama le da de fiecare data cand gateste cate ceva big grin.

| Anecherry a răspuns:

Fructe, legumehappy al meu mananca de toate chiar si paine si salatahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perusii mananca : morcov, salata, mar, portocale, albus de ou fiert, frunze de spanac, patrunjel, caise.Ai mei cam asta mananca.Scria cineva de varza, varza nu este buna pentru. perusi, nu stiu motivul dar am citit si eu intr-o carte despre ingrijirea perusilor