| Stefii needs somebody to looooove. xD a întrebat:

Intrebare pentru cei care au papagali[perusi]. Ce le mai pot da de mancare, in afara de mei, mere, salata? big grin Sii... voi cum va jucati cu papagalul vostru?love struck

6 răspunsuri:
| frumushika09 a răspuns:

Eu o atingeam pe cioc, ii itindeam degetul, o puneam pe umar...fii inventiva si la joaca si la mancare!

| madalina97_7115 a răspuns:

1.Castravete,morcov,paine,crengute de zarzar SPALATE
2. Poi vorbesc cu ei, ii gadil pe burtica:p, le mai dau jucarii din astea pentru papagali etc.

| Zambete89 a răspuns:

Si eu am un perus :X acum sta in capul meu si se uita la pc laughing eu ii mai dau morcov, grau incoltit, seminte de floarea soarelui... etc.
Am foarte multe jucarioare la el in cusca, dar nici nu se atinge de ele... eu ii dau mereu drumul prin camera ca sa nu se plictiseasca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al meu este curios si a incercat sa manince cam de toate. Poti sa incerci, ca nu este fraier, daca ceva ii face rau nu maninca.
O mare delicatesa pentru ei este patrunjelul. Incerca. Il dai cu cozi cu tot, netaiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-poti- sa le dai si salata - iarba proaspata- morcov ras - cartof fiert-
pentru stefii acest raspuns