| alexandra63 a întrebat:

Cine imi poate spune si mie care sunt cele mai bune animale de companie care nu lasa par mult...(pentru apartament)

Răspuns Câştigător
| Ioananmt a răspuns:

Hamsterul e cel mai bun si nu lasa mult par

12 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Pppăi. Dacă vrei ceva care să nu lase păr, ia-ţi ceva care NU are păr. Logic, right? Poţi să-ţi iei un papagal dacă ai răbdare să-l îmblânzeşti şi nu te deranjează gălăgia... trăieşte mult, e cald şi pufos (şi fără păr cu care să te-nneci şi să-ţi borăşti maţele) şi-i al dracul de uşor de îngrijit. Dacă eşti o fire mai calmă şi vrei doar ceva la care să te holbezi poţi să-ţi iei peşti sau un cameleon.

| JammyBrooks a răspuns:

Caniche...iti garantez ca nu lasa pic de par dar trebuie periat

| Stefanu a răspuns:

Animalul de companie care nu lasa atat par e pestele...sau papagalul, dar inainte sa cumperi orice animal de companie gandeste-te cat de multa treaba e cu ele.
Stima.

| Sufletzeliubit a răspuns:

Eu zic ca cainele e si dragut si nu lasa mult par acum depinde rasa care o doresti tu la caine. sunt multi caini care nu lasa par.

| mimiwewem a răspuns:

Sunt niște rase de câini care nu le cad părul.

| dana85 a răspuns:

Animalele in general lasa par, este un lucru pe care trebuie sa-l acceptam de la inceput. Exista cateva rase de caini, care lasa par mai putin: bichon, poodle, schnauzer pitic, basenji.

| Just4Joker a răspuns:

Rotwireller-ul nu lasa par, desi eu nu-l tin in apartament, iti pot garanta ca nu lasa par!

| crisxd a răspuns:

Pisica cheala!

| whiteviper98 a răspuns:

Hamsterii sunt draguti

| BiancaaBd a răspuns:

Shih-tzu, si sunt si foarte dragitihappy//.Nu le cade parul, nu sunt zgomotosi acasa, cauta mai multe detalii, ai sa-i iubesti love struck

| Yocoo a răspuns:

Buna! Eu am un bichon maltese e un caine foarte frumos si nu lasa par deloc, e o rasa foarte inteligenta si sunt foarte dragalasi:X
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| valeria2000 a răspuns:

Eu tot locuiesc in apartament si mi-am luat broaste testoase acvatice si ele i foarte dragute