| dianapaula a întrebat:

Imi poate spune cineva daca compania Wizz Air accepta animale de companie?

Răspuns Câştigător
| mgabrielro a răspuns:

Pe langa cusca trebuiesc indeplinite si alte conditii din ce stiu eu : sa aiba carnetul de sanatate la zi (deparazitare, vaccinuri, etc...) si acesta sa fie vizat de Directia de Sanatate. In principiu, animalul si cusca nu trebuie sa depaseasca 8 Kg, daca vrei sa-l iei cu tine la bord, altfel stiu ca va fi dus la cala. Daca este dus la cala trebuie sa aiba o cusca mai mare unde sa aiba loc sa se intoarca liber, sa-i asiguri mancare si apa. Va fi dispus intr-un compartiment special.

Cam atat din ce stiu eu happy

Gabriel

1 răspuns:
| Teo a răspuns:

Accepta,dar trebuie sa ai cusca altfel nu te lasa.