| Fireheart1996 a întrebat:

Cine mai joaca mafia? Jocul de carti. Ce reguli mai complicate stiti?

3 răspunsuri:
| Fireheart1996 explică:

Am vazut mai multe roluri, gen dama de companie, psihopat si asta as fi vrut, daca mai stiti altele. Noi jucam cu sinucigas, care trebuie sa para asasin ca sa fie dat afara si sa castige jocul si iron man, cetatean cu 2 vieti

| piTiCcu a răspuns:

Mafia( e un joc de carti pe care il joc in tabara mereu)Se joaca astfel:
1.Un copil va trebui sa fie povestitorul.(nu va avea nicio carte)
2. Unul asasinul (va avea cartea as)
3. Unul asistenta ( va avea Q-ul)
4. Unul politistul( Va avea K-ul)
5.Restul taranii ( restul cartilor in afara de As, Q, ca)
MINIM 5 COPII.
După o să vină de la sine..jocul.Bye!

| Yleana a răspuns:

Incearca jocul Town of Salem, e online, e ca Mafia doar ca sunt mult mai multe roluri big grin