| DenisIonut01 a întrebat:

Cine stie la cat timp se pot lua pui de papagal de la parinti si se pot invata cu stapanu, referindu-ma la cu stapanu adica sa il imblanzesc sa vina pe deget sa steie sa il mangai?

P. S Am gasit pui nimfa pe net in varsta de 2 luni e ok sau trebuie mai mic? Si la cat timp invata sa zboare un papagal?

2 răspunsuri:
| laur_2968 a răspuns:

Trebuie sa astepti cel putin pana mananca singur.si ca sa se invete cu tine cam vreo 2 ani.

| Miruu9 a răspuns:

Hei buna! Si eu am 2 nimfe si mi-au facut pui. Acum, numai tin minte exact, dar trebuie sa-l obisnuiesti de mic cu tine. Dar daca spui ca ai gasit pe net, mai bine lasa-l sa mai creasca o luna, doua pentru a invata sa manance singur. De zburat, aici conteaza de la papagal, la papagal. parca incepand de la 5, 6 luni poate se zboare. Ai grija dupa cel cumperi, sa fi foarte grijuliu cu el, sa vorbesti cat mai des cu el. Succes!