| CrimeLullaby a întrebat:

Cine stie sa faca bratari din mouline? Sau daca stiti vreun site cu vreun tutorial, anuntati-ma.

3 răspunsuri:
| UndiscoveredSoul a răspuns:

Friendshipbracelets.com

| StarkWolf a răspuns:

Ai cautat si pe youtube? Eu de acolo am invatat sa fac bratari impletite in ata, poate gasesti ceva care sa te ajute.

| ElenaSt2011 a răspuns:

Exista si varianta de a comanda cursurile Eurocor (cele din domeniul HANDMADE chiar contin informatii despre cum sa faci bijuterii handmade, si altele). Website-ul lor este www.eurocor.ro La accesarea website-ului, ti se ofera sansa de a downloda GRATUIT o lectie demonstrativa, care iti este trimisa prin e-mail (in format Adobe Reader, daca bine imi amintesc) sau prin posta (poti alege varianta dorita).
Am comandat si eu lectiile demonstrative Handmade si Inspector Resurse Umane si sunt FOARTE MULTUMITA de ambele. Sunt foarte detaliate, in pasi simpli, usor de urmat si prezinta si poze.

Sper ca raspunsul meu sa iti foloseasca. Dac nu iti plac aceste lectii, poti cauta pe google sau youtube. Este simplu. Doar introduci cuvintele cheie (de exemplu: bratari mouline) si iti vor aparea o multime de website-uri informative. Succes.