| aventador a întrebat:

Credeti ca o pisica poate sa pateasca ceva daca mananca paianjeni, gandaci si tot felul de insecte?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| Bogdanst a răspuns:

Servus,si eu aveam pisica si manca carabusi si gandaci,la pisica tot ce prindea sau vana le manca,unele pisici mananca altele nu binenteles daca sunt satule, asa procedeaza ele, nu iti fa nici o grija nu o sa pateasca nimica. Sper ca ti-a fost de folos sfatul meu.O zi buna.Si sa ai grija de pisica.

7 răspunsuri:
| Cappuccinooo a răspuns:

Buna.
Este posibil sa pateasca ceva.Eu, la randul meu am o pisicuta si de cate ori vede o musca, un tantar, orice care misca sau zboara vrea sa-l prinda.De aceea nu o scap din ochi cand stiu ca vrea sa "vaneze". A mancat si ea vara trecuta o musca, dar multumesc lui Dumnezeu ca nu a patit nimic.Instinctele ei de felina o fac sa le vaneze si apoi sa le manance.Incearca doar sa o supraveghezi ceva mai mult.
Sper ca te-am ajutat kiss.Pa, pa.

| BiaBubulina a răspuns:

Normal ca da.Se intoxica si moare

| djalexandrual a răspuns:

Nu cred pentru.ca pisicile au un sistem digestiv foarte bun dar incearca sa nu o mai lasi sa faca asta. Funda?

| T30D0RA a răspuns:

Nu stiu ce raspuns sa-ti dau, pisica mea mananca numai muste si nu pateste nimic, dar gandaci si paianjeni... nu stiu.

| Valy4567 a răspuns:

Habar n-am.N-aş prea crede.Acum 1 an, mâţa mea a atacat un iepure. Aveam şi iepuri.Noroc că am gonit-o altfel îl înghiţea.Deşi
l-am dus la veterinar,şi s-a făcut bine. Avea zgârieturi,răni, lovi-
turi, ba chiar mici vânătăi.Deşi sunt 5%şanse ca o mâţă să fie rănită,mîncînd gândaci,păianjeni, cărăbuşi, sau şoareci. Mănîncă
şi iepuri.

| Danutu a răspuns:

Da cred pentru ca eu am avut o pisica care a inghitit o albina

| Alice_2720 a răspuns:

Buna,pai nu cred deoarece pisicile de la tara mananca sobolani si soarecei si nu patesc nimic si sti cat de infectati sunt soarecii