| AlexMarian17 a întrebat:

Cresc rate romanesti si acum cateva zile am cumparfat una noua motata. Ratoiul o mai alunga de ma mancare si apa si cateodata vrea sa o calce dar ea nu sta.Cineva mi-a spus ca poate e ratoi, dar stiu sigur ca e rata pentru ca macane.De ce o ciugule ratoiul?

Răspuns Câştigător
| florinflorescu a răspuns:

Pentru ca e noua in grup, exista o ierarhie la animalele care traiesc in grupuri. un nou sosit e tratat cel mai naspa, doar cand conducatorl accepta sa imparta hrana cu ea, ea atunci are voie. deci necesita un timp de acomodare, atat. succes.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ADAPAULA199 a răspuns:

Probabil e în perioada aia a lunii, știi tu...e mai dificil! sad