| amaranth a întrebat:

Cu ce se poate trata rana deschisa la un caine? pe zi ce trece se tot mareste. straight face.

3 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Un spirt, sau apa oxigenata... pui pe un tampon, si dai cu tamponu pe rana si scoti afara (microbii) nu dai din sus in jos, asa faci mai rau!
Apoi bandajezi oleaca. daca nu se vindeca, du-te la un medic veterinar!

| Alynutzaaa a răspuns:

Trebuie sa cureti zilnic rana cu apa oxigenata si sa tai parul din jurul ranii! Daca situatzia e grava poate necesita niste copcii, asa ca ar fi mai bine sa apelezi la un medic veterinar!

| brunetzika_6738 a răspuns:

Si eu am o catelusa in situatia asemanatoare si vreau sa stiusad