| anonim_4396 a întrebat:

Cum ar trebui sa plateasca o persoana care a calcat cu masina(in parcare) un caine, desi stia ca este acolo(l-a vazut)si dormea la soare? Ce legi sunt in favoarea animalelor? Cand se infiinteaza Politia animalelor? Din 2007 tot se chinuie cu un proiect de lege care cica este aprobat si ar fi trebuit sa functioneze asa ceva, la noi, de la inceputul anului.Eu l-as baga la puscarie 1 an de zile ca sa se invete minte sa respecte VIATA, indiferent ca este om, animal sau planta.

6 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Ma deprima subiectul asta la maxim!
Politia animalelorrrrrrrrrrrrrrrr in Romaniaaaaaaaaaa cand naiba apare?
Nimeni nu se gandeste la asta!

Si iar ma apuca dracii...

| sofia_kiss a răspuns:

Nu stiu cand o sa se respecte si in Romania animalele si eu as face la fel ca tine numai ca pe langa inchisoare i-as mai da si o amenda sa il usture fundul sa invete ca si animalele au viata si trebuiesc respectate, dar asta e Romania noua nu ne trebuie civilizatie, nu ne trebuie nimic pentru ca noi avem impresia ca le stim pe toate, eu ma bucur ca nu mai locuiesc in Romania ci intr-o alta tara cat de cat nu mai vad acea prostie care e in Romania.

| eugem35 a răspuns:

De unde sti tu ca nu l-a vazut si eu am lovit o caprioara in suedia pe un drum forestier nu am vazut-o era noapte si nu am vazut-o a sarit direct in fata camionului am crezut ca am lovit un om dar am avut noroc ori cum m-am speriat rau si mia parut asa rau pentru caprioara

| eugem35 a răspuns:

Da este greu cu uni oameni ce sa le faci du-te si fai si tu o pana si iti garantez ca instinctul de supravietuire va vindeca corpul si va supravetui acel caine si nu o sa mai ste pe linga masini mai grav este sa-l iei in plin cind mergi iti rupe bara la masina

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ca l-a vazut pentru ca inainte de a se urca in masina s-a invartit in jurul masinii(ca de obicei) sa vada daca are vreo zgarietura ceva.eu eram la geam si am vazut toata faza, si crede-ma ca nu iti doresc sa vezi asa ceva.ca sa nu mai spun ca masinile sunt dotate cu claxon, care nu foloseste doar atunci cand e trafic si o persoana este foarte grabita, si se apuca de claxonat ca disperata.si cand i-a prins pielea sub roata nici ca s-ar fi oprit! parca mai de-a naibii a accelerat.bietul caine abia a reusit sa scape de sub roata(cat de cat intreg)si a plecat incet urland de durere! din pacate cainele nu l-am gasit ca sa il duc la doctor. mie imi pare rau ca inca mai exista asemenea specimene de "oameni". cred ca guvernul ar trebui sa faca ceva cat mai repede, ca doar nu degeaba platim tot felul de taxe si impozite.
@eugem35: tu cand ai lovit caprioara nu ai vazut-o pentru ca era noapte si a sarit in fata camionului. dupa cum am spus, cainele asta dormea la SOARE, deci clar ca era ziua afara!