| Sasukesmecherul a întrebat:

Cum as putea sa imi invat cainele sa isi faca nevoile cand este inchis in tarc?

Răspuns Apreciat de Editori
| Lizuca1234 a răspuns:

Normal ar fi sa nu își facă nevoile acolo. Normal este sa îl scoți afara sa își facă nevoile și sa facă mișcare și joaca cât mai mult, ca să își consume energia. Țarcul este "casa" lui, acolo doarme, mănâncă, nu e ok sa îl lași sa facă tot acolo caca și pipi. Trebuie sa ii faci curat mereu, sa dezinfectezi și sa ai grija pentru ca este epidemie de babesioza.

2 răspunsuri:
| Vash96 a răspuns:

Intra acolo si spune-i "fa ca mine" si dupa faci orice vrei sa faca si el. Dar sa nu-l inveti cu aragazul, al meu nu prea se descurca si mi-e frica sa-l las

| akvez00 a răspuns:

Salut!
Doar câinii ce au fost închiși de mici în țarc își vor face nevoile acolo. Câinii sunt niște animale foarte inteligente ce își păstrează curățenia în locul în care stau, dorm și mănâncă, niciodată nu o să își facă nevoile acolo.
Însă dacă dorești să-l obisnuiești să-și facă nevoile acolo, cu siguranță este foarte greu, am un câine și știu ce spun, își face nevoile cât mai departe de locul în care stă, doarme și mănâncă.