| Alverto a întrebat:

Cum aș putea să mă promovez în ceea ce privește creearea de Intro-uri pentru YouTube? Deoarece mă pricep foarte bine pe zona de edit și intr-o-uri, dar nu știu unde se găsesc doritori de conținut și să câștig bani după un timp, momentan vreau doar urmăritori pentru o anumită rețea de socializare, la cât de mult îmi place acest hobby le fac câteodată și gratis happy

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se câștigă din așa ceva la noi

| IulianBarosanu a răspuns:

Ai putea incerca sa iti faci reclama prin google ads, cum oamenii din Romania nu prea sunt interesati sa cumpere serviciile de genul ai putea incerca sa iti vinzi serviciile pe Fiverr celor care chiar au nevoie de cineva care sa faca edit-uri ori pentru ca nu au chef sa invete ori li se pare complicat. Chiar iti sugerez sa ii dai o sansa acestui site

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merge cu promovarea la asta, și nimeni nu o să-ți dea bani pe intr-o-uri, dacă ești bun la editat, acum, cu mulțimea de creatori de conținut video pe internet poți să te interesezi să devii editor video, profesie de prezent și de viitor. Trebuie să contactezi tu pe cineva, să prinzi momentul în care ceva youtuber caută un editor și după aia dacă faci treabă bună te promovează asta.
Viitorul pentru editing-ul video este prosper.

| Ineys a răspuns:

De obicei oricine care lucreaza cu un program de editare video stie sa faca si un introducere video. Tu stii sa faci ceva, dar ceilalti stiu sa faca ceea ce stii tu si mai multe in plus. Trebuie sa ridici nivelul si sa stii tu mai multe decat ei daca vrei ceva in schimb.

Poti incerca sa te inscrii pe Fiverr. Iti postezi portofoliul si daca cineva are nevoie de tine te gaseste acolo. Se pot castiga ceva bani daca ai clienti.

| Alverto explică (pentru anonim_4396):

Frate nu e așa, se fac foarte mulți bani din intr-o-uri, poate că nu știi asta că nu te interesezi în legătură cu YouTube, intreseaza-te și ai să vezi că se caută foarte mulți producători de intr-o-uri

| Alverto explică (pentru anonim_4396):

Intro-uri

| Alverto explică (pentru anonim_4396):

De fapt se caută așa ceva, deoarece zilnic sunt creeate noi canale de YouTube, România este una dintre țările unde YouTube e foarte folosit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Alverto):

Da, zilnic sunt create, de copii de 12 ani care n-au bani să-ți dea tie să le faci intr-o când multi fac pe gratis

| Alverto explică (pentru anonim_4396):

Dar frate eu am spus clar că nu cer bani, eu cer urmăritori pe alte rețele de socializare, cum s-ar spune "fifty-fifty" happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Alverto):

Păi și dacă există atâția doritori de I N T R O-uri cum de nu-i găsești, se ascund de tine?

| Alverto explică (pentru anonim_4396):

De fapt chiar ieri am gasit