| lizzy125 a întrebat:

Cum as putea sa-mi conving parintii sa-mi ia un animal (mic) de exemplu: porcusori de guineea, iepuri, hamsteri, etc? La maicamea mu-i place sa tin animale in casa, ca zice ca ele miros urat. Ms :*

5 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

Are dreptate intr-un fel, dar daca le faci curat cat de des e nevoie, fara sa fii lenesa, nu o sa se simta mirosul. Eu am avut porcusori de guineea si faceau multa mizerie. Iepurele are mirosul cel mai deranjant, urina lui... Eu zic sa iti iei chinchilla(sinsila), e cea mai curata dintre rozatoare si e si foarte inteligenta. O poti convinge pe mama ta spunandu-i ca iti doresti fff mult, ca ai fi foarte fericita daca ai avea si tu un animalut si sa ii promiti ca vei avea grija maxima de el, ii vei face curat de cate ori e nevoie.

Răspuns utilizator avertizat
| STARRINGDiva a răspuns:

Incerca sa le arati ca esti responsabil ca poti avea grija de un animalut! Ajutai cu treburi prin casa;-) si invata bine happy

| portocalăăă a răspuns:

Păi.
Ii poti promite ca o sa ai grija de el, o sa-i faci curat, o sa-i speli cusca.Si.stiind ca parintilor le plac notele bune, incearca sa inveti putin mai bine si iti garantez ca-ti vor lua ce vreiwinking.
Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca o sa inveti mai bine la scoala