| DrugFree a întrebat:

Vreau sa imi iau si doi porcusori de guineea. Am detoate caini, dihori, iepuri, hamsteri, pisici etc. Cum pot ingriji un porcusor de guineea e la fel ca cu un hamster?

Răspuns Câştigător
| AndreDy a răspuns:

Si trebuie neaparat sa fie 2!
uite aici www.gemon.ro

3 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Intră pe gemon.ro vei găsi tot ce e nevoie despre ei

Trebuie să fie 2 de acelaşi sex pentru că sarcinile repetate duc la moartea femelei cât şi a puilor.

Trebuie să aibă fân în permanenţă
Talaş care e mai mare decât rumeguşul

N-au voie să mănânce orice vei găsi acolo o listă.

T.

| yoOoOoO_6950 a răspuns:

Pai seamana intre ei. si un var de al meu a avut un porcusor de guineea si ii dadea sa manance in fiecare zi iarba uscata, fructe si legume.winking ii inlocuia apa .etc.Trebuie sa il feresti de sursele de caldura si de lumina kusca i`o poti asambla in kamera cu tine. nu cred ca ar face zgomot pentru ca este un animal de casa foarte cuminte, decorativ si relativ usor de ingrijit! byewave

| ingerashultau a răspuns:

Pai am avut eu 12 laughing se inmultesc repede dar i-am dat pe toti aproape mai am 2 batrani atentie : nu le da apa sau cartofi ca mor...