| ToxicSmile a întrebat:

Cum as putea sa-mi schimb comportamentul? adica mereu cand vad pe cineva ca sufera imi vine sa plang sau cand ajut pe cineva ma simt bine dar el ma injura si ma vb pe la spate cum sa fac sa fiu mai dura
scuze de categorie

4 răspunsuri:
| Afdsa a răspuns:

Ai nevoie de mai multă încredere în tine, pui prea mult suflet în orice faci, şi...în zilele de azi nu se mai apreciază aşa ceva...îmi pare rău dar asta e România în care trăieşti oh go on.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti bagi in cap ca daca ajuti o faci benevol fara a astepta o anumita rasplata si daca altii gresesc fata de tine sa crezi cu toata taria ca e problema lor.

| recrutulio a răspuns:

Buna Deea, eu cred ca e de remarcat comportamentul tau nici de cum de schimbat. A ca o sa te intalnesti in viata de multi oameni profitori, care o sa te ia in ras si o sa te vb de rau, asta se va intampla chiar daca ai fi mai dura, rea. Parerea mea, e ca nu tu trebuie sa te schimbi, ci pe cei de langa tine, sa-i tii aproape doar pe cei ce merita. Iar pe restul sa-i ignori