| pulx a întrebat:

Cum as putea scapa de dihori? Stiu unde au culcusul dar ce are vecina mea o gramada de craci si buturugi.As incerca cu mai multi vecini sa ii omor dar ar sari la ochi.Mi-au mancat vreo 17 pui si acestia fiind de rasa scumpa.sad Ce as putea sa fac mai am si alti chiar si alti vecini mai au pui.

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| eandopuncttk a răspuns:

Esti singurul din cati am intalnit care spune ca are "o vecina cu mai multi craci"! Norocosule laughing

| pulx explică (pentru eandopuncttk):

Ma nebunel nu craci deia ca picioare ci craci de copaci nu am dat sa scriu in romana si deia a iesit asa rolling on the floor auzi u vecina c cracri multi e si batrana rolling on the floor...

| eandopuncttk a răspuns (pentru pulx):

M-am prins ce fel de "craci" erau. dar... am incercat si eu sa mai destind atmosfera

| pulx explică (pentru eandopuncttk):

Ete acum cativa ani lu bunicamea i-a luat 212 pui si cand a fost de ia gasit erau 31 de dihori...

| eandopuncttk a răspuns (pentru pulx):

Ca sa spun asa. acolo era "dihorarie" laughing

| pulx explică (pentru eandopuncttk):

laughing la vecini ei erau da tu ai raspuns la intrebarea mea doar ca sa faci niste puncte nu? sau ca ai vazut ca scrie craci.

| Hevnoraak a răspuns:

Capcane otrăvite?

| simona_4854 a răspuns:

Cheama si tu oameni de la serviciile localitatii ceva de gen exterminator!

| Herb a răspuns:

Te duci si iei otrava pentru sobolani, apoi pui pe carnea de pui cruda intr-o farfurie si intr-o noapte sau cand stii tu ca vine pui farfuria acolo de unde stii tu ca vine si asa ii omori dar vezi sa nu-si dea seama vecinata!

| pulx explică (pentru Herb):

Neaaa nu-si da seama vecinamea ca si ea vrea sa scape ca ia mancat toate gaianile intr-o noapte

| Deliyy a răspuns:

Folosirea otravii pentru a ii omori este interzisa, asa ca singura metoda de a scapa de ei e sa cumperi un aparat cu ultrasunete.

| pulx explică (pentru Deliyy):

He sunt ocrotiti de lege da pe gaini cine le ocroteste tatamare? Mai taie din dihori dai...

| Deliyy a răspuns (pentru pulx):

Nimeni....si pe la mine au fost cativa dihori.Din 11 gaini, am mai ramas cu 3...si alea-s handicapate rau

| pulx explică (pentru Deliyy):

Eu bag noaptea cainele la gaini ca mai am vreo 40 de gaini am 2 caini si amandoi stau acolo