| felixfelixfelix a întrebat:

Cum determin sexul pisoiasilor abia fatati?

4 răspunsuri:
| RoxanaDenisa a răspuns:

Buna. Sex-ul puilor (pisica, hamster, porcusor de guineea etc.) se determina tocmai dupa cateva saptamani (mai exact, cand deschid ei ochii).
Cand o sa deschida ochii, o sa le creasca organele genitale si o sa iti dai seama foarte usor.
La pisoii de sex masculin, spatiul dintre anus si varful penisului este mai lung decat spatiul prezent intre anus si vagin. Acest spatiu suplimentar le permite testiculelor sa coboare din cavitatea abdominala in sacii scrotali, mai tarziu in timpul vietii. In jurul varstei de 4-6 saptamani, testiculele pot fi palpate. Ele se simt ca niste mici boabe de mazare in spatiul dintre anus si penis.

La pisoii de sex feminin spatiul dintre anus si vagin este scurt. Forma orificiului vaginal este asemanatoare unei fisuri dispuse in plan vertical, spre deosebire de micutul orificiu circular al penisului.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Nu te supăra, dar ce grabă ai? Puii abia fătați nu se iau în mână și nu se deranjează. Lasă-i și tu măcar să facă ochi, că doar nu-i dai acum.

| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Ideal ar fi sa nu le atingi, lasa-le cateva saptamani langa mama lor.
Uite aici un articol care te va ajuta : http://animalcompendia.blogspot.com/......i-dvs.html

Numai bine!;;)

| Slendăriț a răspuns:

Pai si eu am un motan si are ceva doua cercuri sub coada. Daca n-are inseamna ca e fata.Dar daca are e baiat.
Fundita?happy