| MishuCuc a întrebat:

Cum e sa ai un porcusor de guinea?

6 răspunsuri:
| TrottiForYouOfSurprise a răspuns:

E dragut si asta! Dar trebuie sa ai mare grija de el! Cusca trebuie curatata foarte des deoarece daca nu incepe sa miroasa urat si poate chiar sa moara. Dupa parerea mea porcusorul de guinea este mai dragut decat hamsterul. Trebuie sa ii dai apa si mancare in fiecare zi! de mai multe ori chiar daca ramane fara apa nu va fi prea bine.dar merita sa-ti iei succes fundita

| ScheißeBeMine a răspuns:

Huh... tocmai mi-am luat unul. e greu ca e fricos la inceput si trebuie sa ai FOARTE multa grija de el dar e super sa ai unulwinking

| danutz24 a răspuns:

E un animal destul de tare zic eu, trebuie sa ii dai de mancare, nu e costisitor, invatal si cu mancare normala, paine, ardei etc.nu doar cu mancare speciala.Cand ai timp scoate-l afara din cusca dar ai grija sa nu se bage undeva, sub pat, eu de obicei il scot afara in hol si inchid celelalte usii ca nu are unde sa se bage.Dar vezi ca trebuie sa ii faci curat la 2 zile mai ales daca face multi cacatei de aia ca dupa incepe sa puta.

| maryo238 a răspuns:

E super, eu am unul de 2 ani, si sa atasat de mine mult, daca ii acorzi atentie si il ingrijesti bine se va lua dupa tine atunci cand il lasi liber. asa face al meu cand il las prin curte sa manance iarba:d

| intelectualul a răspuns:

Cel mai tare animal.

| SelenaStar a răspuns:

Trebuie sa ii dai de mancare zi de zi si sa ii cureti cusca des.