| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac pisica sa nu se mai urce în brad? Anul trecut l-a darmat de doua ori și câinele a ros steaua din vârf! Menționez ca nu sunt ale mele ci ale unor rude la care merg mai mereu de sărbători! Le-am spus sa țină animalele în curte dar ei îmi spun ca e prea frig pentru ele! Niște jucării de ronțăit și obiecte strălucitoare ar ajuta?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Nu se poate.Toate pisicile avute se urcau in brad, indiferent cat incercam sa le educ. laughing A functionat pentru foarte putin timp sa las aspiratorul sub brad, fiindca cea alba de atunci era terifiata de el.Din cand in cand il mai porneam, sa vada ca e,, viu''. Dupa vreo saptamana s-a obisnuit cu el si tot in brad a ajuns. Exista gardut special pentru animale, de pus de jur imprejur.In rest, cu scoci sau folie de aluminiu si alte idei de pe net, nu cred ca va functiona.Mai safe este ca bradul sa nu contina ornamente de sticla sau materiale daunatoare si sa fie prins bine, eventual cu ceva greutati, ca sa nu mai fie doborat de patrupezi.

| Simpatic a răspuns:

"Niște jucării de ronțăit și obiecte strălucitoare ar ajuta?"

Sigur ca da, dar atat timp cat le tine ocupate pe animale, insa nu la infinit!