| Kyoki a întrebat:

Acum un an si ceva mama a adus o pisica la noi in casa. Prima oara mie nu prea mi-a convenit deoarece nu-mi plac animalele in casa deoarece lasa par si trebuie sa te ocupi mereu de ele..in fine. Dupa un timp a inceput sa zgarie canapelele, unele noi din piele pe care le luasem recent. A tot continuat insa mama nu a reactionat cu nimic si nu a luat nicio masura. Pana cand nu am mai suportat animalul in casa, mai si vomita si imi era scarba (o data a vomitat si pe cearsaf cu totul ca nu prea o lasam sa se urce in pat). Am facut scandal pentru ca pur si simplu nu o mai suport! Nici tata nu e de acord sa o tina aici dar nu poate face nimic si imi spune ca nu poate sa o dea deoarece mama tine mult la ea si incepe sa faca "crize" daca i-o iei. Le-am spus de atatea ori sa o lase la cineva la curte dar spun de fiecare data ca nu stiu cui s-o lase. Pisica e mai batrana si nu cred ca ar mai adopta-o careva. Ajutati-ma va rog, nu mai stiu ce sa fac ma simt foarte aiurea! Nu mai vreau sa ramana aici sad

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fai rost de o cusca si o inchizi cu lacatu iar cheile le ti tu acolo sa stea cu mancarea si apa, patura de dormit... si nisipu.

| zăGhost a răspuns:

Ignor-o.

| Darius392 a răspuns:

O poti da la prieteni sa aiba grija de ea.

| tykaboldea a răspuns:

Hmm, daca Ar fi usa deschisa din greseala, cand mama ta nu ar fi acasa...si pisica ar fugi, nu cred ca mai are ce sa facabig grin

| Denisa_Mezei_1997 a răspuns:

Pai ai putea sa o dai la ceva vecin sau sa vorbesti cu mama ta si sa ii spui ce ai pe suflet si sa cautati o rezolvare impreuna happy Sper ca ti-am fost de ajutor.