| anonim_4396 a întrebat:

Cum faci un animal (catel si pisica) sa regurgiteze(vomite).
Singura metoda pe care o stiu este ca se poate administra o substanta (doar la medicii veterinari) care ii va face sa vomite.
Voi ce metode stiti?

1 răspuns:
| FlorentinaF a răspuns:

Nu stiu cat de folositor iti e raspunsul meu. Poate ca ai vazut intrebarea mea recenta. In urma cu cateva zile, catelusa mea a mancat foarte multa carne rosie, grasa... si s-a imbolnavit.Nu mai manca, nu mai bea apa, nimic. Primul sfat primit a fost sa ii dau apa cu sare pentru a vomita. Nu stiu cat de bine e, dar eu i-am dat catelusei mele.