| AndreiAnde a întrebat:

Cum imi dau seama daca hamsterii se bat sau se joaca?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Daca sunt mascul si femela NU patesc nimic, e normal, dar daca amândoi sunt de acelasi sex ar putea sa se bata si pana la moarte sau se impritenesc si nu se mai bat dar foarte rar asa ceva!

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca NU sunt pui, sunt adulti si sunt de acelasi sex atunci fi sigur ca se bat, daca unul e femela iar celalat mascul NU se bat doar se joaca!

| AndreiAnde explică (pentru lpavel):

Deci este un lucru normal? Nu patesc nimic?

| lpavel a răspuns (pentru AndreiAnde):

Daca sunt mascul si femela NU patesc nimic, e normal, dar daca amândoi sunt de acelasi sex ar putea sa se bata si pana la moarte sau se impritenesc si nu se mai bat dar foarte rar asa ceva!

| Snkfkskncmskmcms a răspuns:

Hamsterii nu prea se joaca unul cu altul, dar in orice caz, daca se bat se fac ca o minge si se rostogolesc si chitaie... Sper ca ti-am fost de ajutor bye!