| DanielaDumitrescu99 a întrebat:

Cum imi dau seama daca un Bichon frise este rasa pura?

4 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Dupa pedigree,rasa pura se refera daca are pedigree(un act in care sunt trecuti,parinti, bunici, strabunici etc.)

Apache
| Apache a răspuns:

Intereseaza-te daca parintii lui sunt de rasa sau nu!
btw :...ce iti pasa daca daca e rasa pura sau nu? e al tau pana la urma big grin

| chibiusa a răspuns:

Cand il cumperi primesti certificat pe care sunt specificati si parintii si mai ales daca sunt rasa pura sau nu.
cel mai bine e sa cumperi de la persoane de incredere

| ciubaca00 a răspuns:

Simplu! t uiti pe pedigree.vezi care sunt parintii, bunicii samd...dai un search p google dupa numele lor si sigur gasesti ceva (rezultate pe la concursuri samd).la noi in tara sunt vreo 3 canise recunoscute pentru pui de calitate.