| JockerStoica a întrebat:

Daca ar fi sa va luati un Caine din rasa bichon ce bichon ati alege dintre: Bichon Maltez,Bichon Havanez, Bichon Bolognez si Bichon FRISE?
FUNDA!

5 răspunsuri:
| YoCookieMonster a răspuns:

Bichon Havanese, pentru ca celelalte rase sunt mai "rasfatate" happy
Si la celelalte rase nu variaza foarte mult culorile, adica nu au pete, decat havanese-ul

| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Bichon Maltez, deaofece este foarte drăgălaş.
O zi bună.

| EstiApreciatDacaEstiDiferit a răspuns:

Maltez big grin Doua prietene de-ale mele au, si sunt super dulci

| icEmaN10 a răspuns:

Maltezwinking

| cainirasapura a răspuns:

Poate vrei sa intrebi,, buchon de Romania,,. Majoritatea habar nu au cum arata,, live,, un bichon,, veritabil,,. Singurii bichoni veritabili pe care i-au vazut sunt cei din imaginile furate de la canisele din afara tarii de samsari si inmultitori, imagini pe care le posteaza la rubricile de anunturi.Majoritate nu au vazut in viata lor un exemplar tipic cu pedigree.Peste 95% din populatia canina din Romania sunt corcituri.Ex.:pretul unui bichon maltese veritabil in Germania costa 1200 Euro pentru companie si 2500 Euro pentru expozitie. http://www.white-star-of-eternity.com/en/information.php