| YoCookieMonster a întrebat:

Cum imi invat cainele sa inoate? Este o corcitura intre shitzu si bichon maltese in varsta de 1 an.Eu am cumparat o piscina mica pentru copii si cred ca as putea sa o invat sa inoate.

4 răspunsuri:
| SabbyNightShadow a răspuns:

Cainele stie sa inoate, e in instinctul lui, nu il chinui. Pune-l in apa si vei vedea.Ca sa inoate e unul din instinctele de supravietuire a cainilor si nu i se v-a intampla nimic, dar stai fix langa el gata sa il prinzi.

| ioana1704 a răspuns:

Toti cainii stiu sa inoate! daca il arunci in apa te convingi

| fuckThisLife a răspuns:

Sa o inveti? animalele au instinctul asta din nastere,indiferent ca e caine sau pisica, daca il bagi in apa inoata fara sa ii arati ce si cum, e instinctiv

| crysssu a răspuns:

Nu trebuie sa-l inveti tu.el deja stie! Incearca sa-l bagi in piscina si vezi daca poate inota. daca nu scoate-l. Dar sigur stie! happy