| Andra_Miruna_1996 a întrebat:

Cum obişnuiesc un câine cu numele sau?

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Oferă-i timp. Durează căteva săptămâni. Îl strigi mereu pe același nume, și încet, încet, va pricepe care e numele lui. Totodată, îți va (re)cunoaște și vocea, și indiferent cu ce nume îl vei alinta, pe viitor, el va ciuli urechile. Va ști că e vocea ta.

| Georgemy2 a răspuns:

Cand ii dai mancare il strigi pe numele pe care il vrei tu, cand vrei sa te joci cu el faci la fel, dar sa te uiti la el, nu pe pereti, sa-si dea seama ca e vorba de el

| 德尼莎 a răspuns:

Il strigi de mai multe ori pe acelasi nume happy

| Hng123 a răspuns:

Ai rabdare ii strigi in continu si sa o faci cand sunteti doar voi doi si sa te uiti in ochii lui.E o chestiune de timp dar se va obisnuii.

| EizaG a răspuns:

Striga-l doar pe numele lui, nu il striga ''cutu''... sau orice alt nume.Catelusul meu si-a memorat repede numele, dar depinde de caine. Bafta.