| BadGirl28 a întrebat:

Cum pot curata sticla de la acvariul cu pesti?

5 răspunsuri:
| andreea171998 a răspuns:

Nu trebuie neparata atat zarva sa scoti pestii si chestii de-astea pentru ca nu le faci bine. exista niste magneti mari care au pe ei o suprafata ca un burete. unul il bagi inauntru iar pe celalalt pe afara.si nu te speria ca nu se sparge geamul.sau ia o pompa si daca merge mereu nici nu mai trebuie sa le faci curat deloc pentru ca limpezeste apa.toate astea la gasesti la pet shop.succes!

| victorandrei a răspuns:

1. scoti pestii
2. scoti apa
3. cureti acvariu (merg si substante de curatat geamuri dar sa clatesti bine)
4. umpli acvariu cu apa
5. pui pestii la loc

| ligiligi a răspuns:

Buna! Scoti pesti din acvariu si ii pui intr-un borcan. Duci acvariul afara{sa nu uzi prin casa}si cu o laveta sau o perie speli acvariul. Dupa ce ai terminat umpli acvariul cu apa si pui pestisorii la loc. Daca ai si scoici sa le speli si pe alea sa nu ramana mizerie.Curatarea apei ar trebui sa o faca un adult.Succes!

| Useeeer124124 a răspuns:

Cu un burete si niste detergent. Dar ai grija sa speli FOARTE BINE acvariul pentru a nu ramane urme de sapun/detergent.
Sper ca te-am ajutat.
Fundita puppy dog eyes?