| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Stie cineva cum se numesc pestii aceia care curata acvariul?

9 răspunsuri:
| Catherine a răspuns:

Pesti sanitari happy. parca:*

| Gabriel892 a răspuns:

8 raspunsuri gresite nu pestii iti curata acvariul ci melcii pomacea sau trompeta malaysian (malaysian trumpet snail si Ampullariidae)sunt singurul de aici cu acvariu?

| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Pesti Sanitari.le zic eu.Sa iti fie de ajutor

| NitrowsDwt a răspuns:

Pesti Sanitari. Funda?

| blackwidow a răspuns:

Sunt multe tipuri de peste care curata acvariul. Sunt in primul rand sanitarii, care curata de pe jos mancarea ajunsa acolo sau excrementele celorlalti pesti. Mai sunt cei care stau lipiti de geam sau de ustensilele dinauntru; acestia sunt de doua tipuri: cei care mananca algele verzi, Sae se numesc parca si cei care mananca algele maro, insa nu stiu cum ii cheama. Sper ca te-am ajutat cu raspunsul. Numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se cheama pestisori sanitari. Poze+adoptii aici:
http://aquaneat.webs.com/

| kaBooMx a răspuns:

Piranha ( pirania se citeste). MUlta lume crede ca daca bagi o mana in acvariu te va musca, cum vezi la desene dar nu e asa, Ei curata acvariul si nici nu au treaba de lucrurile vi. Funda?

| DiaNa357 a răspuns:

Bunahappy
stiu eu cum se numesc:Sanitari, dar nu curata foarte bine acvariul.
Team pupat:*

| AndreiLOOL a răspuns:

Pesti care curata acvariul