| Cookie28 a întrebat:

Cum pot face bratara prieteniei asa? https://www.google.ro/......ps?/search
Dar fara youtube va rog ca nu inteleg nimic! FUNDA SI VOT!

Răspuns Câştigător
| Roxy5199 a răspuns:

Eu fac din astea!
1) iti trebuie ate de lana de diferite culori cat sa-ti inconjoare mana de trei ori(min. 4 ate daca vrei sa fie subtire, 6 daca vrei sa fie medie, 8-10 daca vrei sa fie groasa)
2)i-a un carton de lungimea de aproximativ 15 cm si latimea cam 10 cm si taie cartonul sus(1 data in mijloc) si jos(depinde cu cate ate faci)(distanta sa fie de un cm intre taieturi)
3)i-a atele si leagale la un capat.
4)pune partea legata a atelor in taietura de sus a cartonului si atele care atarna in taieturile de mai jos.
5)scoate una din atele puse in taietura si strecoar-o pe sub urmatoarea ata si baga capatul firului cu care lucrezi prin spatiul dintre firul cu care lucrezi si cel pe sub care ai bagat ata si strange. fa asta de 2 ori pe un fir si fa la fel si cu celelalte.
6)cand ai terminat de lucrat cu un fir treci la urmatorul. cand termini de facut bratara innoado si la celalalt capat.;)
daca nu te-am lamurit uitate la asta(nu are suport e pus cv greu pe capat) : http://www.youtube.com/watch?v=-R9WHgvo4KU

4 răspunsuri:
| JeffRider93 a răspuns:

Pai,din cate am vazut eu la unele fete, iti trebuie aţe lungi de diferite culori.Si,cred ca trebuie sa stii sa impletesti.Pentru ca, ai vazut ca culorile altereaza sau sunt amestecate in asa fel incat sa arate bine. Sper ca te-am ajutat :]

| Roxy5199 a răspuns:

Thnx
ce te-a ajutat poza, videoul sau ce am scris eu?