| adyady_1421 a întrebat:

Cum pot face o capcana pentru pasari( gugustiuci etc)?

Răspuns Câştigător
| Daniela1Laur a răspuns:

Cu cateva lemne si sfoara!

4 răspunsuri:
| Lolly184 a răspuns:

Iti trebuie niste benzita, si o bricheta. Arunci benzina in jurul tau si pe tine, si pe urma ii dai foc. Si sa vezi ce merge! dc ai vrea sa faci o capcana pentru pasari?! oameni fara suflet.

| justagirlll a răspuns:

Am spus-o si o repet! Nu te gandesti ca sunt si ei niste fiinte, au viata, ce vrei sa le faci? Eu zic sa ii lasi pe saracele pasari in pace sa iti vezi de viata ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Dacă te plictiseşti, mai bine lasă bietele păsări în pace şi dă click aici http://lecturirecenzate.ro/

| Ovidiu_Stoica_1986 a răspuns:

Poti in felul urmator daca ai o cusca pentru pui, o iei o duci in locul unde stii ca sunt gugustiuci o deschizi pui mancare in ea paine boabe etc, legi de partea care se deschide o sarma o treci prin interiorul custii prin spate o duci la vreo 10 -15 metri si astepti sa intre pasarile in cusca cand au intrat tragi tare de sarma si. voila! ai prins gugustiuci!