| pitbullbulterier a întrebat:

As vrea sa imi spuneti in detaliu cum sa construiesc o capcana pentru pasari.

Răspuns Câştigător
| คlєxヅ a răspuns:

Nu e frumos ce faci, dar am sa te ajut daca juri ca dupa ce o prinzi ii dai drumul si nu o chinui.

3 răspunsuri:
| Panda10213 a răspuns:

De ce ai vrea sa faci asta? Cum ar fi daca tu ai fi in loc acelei pasari? straight face

| pitbullbulterier explică:

Mah eu o vreau ca am scapat niste pui de porumbei si vreau sai prind.
Jur ca daca prind alta pasare ii dau drumu ca n-am ce sa fac cu ea.

| คlєxヅ a răspuns (pentru pitbullbulterier):

Uite cum faci,te duci intr-un loc cu umbra unde vezi tu ca se aduna si unde e terenul drept,iei un bat nu prea lung care arata ca o prastie,iei un lighean si il pui,asigura-te ca nu ai gaini,pune ce stii tu ca le place la porumbei,si pui si o conserva curata cu niste apa. Iei niste ata si legi de bat, te ascunzi undeva si o testezi pe urma o aranjezi si daca vin porumbeii tragi repede de ata care e legata de bat. Ai grija sa te asiguri ca nu vine nimeni pe acolo si ca o pisica, caine etc. nu trece pe acolo, pentru ca cand vad animalul pe langa capcana se sperie si continua drumul, si daca le-ai pus inel si cineva ii are poate ai noroc si o sa tii inapoieze.