| adyady_1421 a întrebat:

Cum pot face o capcana pentru pasari( gugustiuci etc)?

Răspuns Câştigător
| Daniela1Laur a răspuns:

Cu cateva lemne si sfoara!

4 răspunsuri:
| justagirlll a răspuns:

Am spus-o si o repet! Nu te gandesti ca sunt si ei niste fiinte, au viata, ce vrei sa le faci? Eu zic sa ii lasi pe saracele pasari in pace sa iti vezi de viata ta

| Lolly184 a răspuns:

Iti trebuie niste benzita, si o bricheta. Arunci benzina in jurul tau si pe tine, si pe urma ii dai foc. Si sa vezi ce merge! dc ai vrea sa faci o capcana pentru pasari?! oameni fara suflet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Dacă te plictiseşti, mai bine lasă bietele păsări în pace şi dă click aici http://lecturirecenzate.ro/

| Ovidiu_Stoica_1986 a răspuns:

Poti in felul urmator daca ai o cusca pentru pui, o iei o duci in locul unde stii ca sunt gugustiuci o deschizi pui mancare in ea paine boabe etc, legi de partea care se deschide o sarma o treci prin interiorul custii prin spate o duci la vreo 10 -15 metri si astepti sa intre pasarile in cusca cand au intrat tragi tare de sarma si. voila! ai prins gugustiuci!