| MareleCurios a întrebat:

cum pot face lipiciul pentru păsări? Am niște probleme cu niște gugustiuci și niște vrăbii care îmi tot vin la cușca papagalului când îl scot afara și îl cam stresează.
Am înțeles ca e ceva cu mănuși chirurgicale dar nu știu cum sa procedez.
Dar nu cu vâsc și cu lipici de șoareci.

2 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Esti psihologul papagalului si stii ca il streseaza?
A... si iti plac atat de mult animalele incat tii o pasare in colivie si vrei sa ucizi altele, ca sa nu "streseze" pasarea ta captiva cu libertatea lor?
Sincer, cred ca ai probleme

| MeraO a răspuns:

Oare chiar e pe aici cineva sa-ti dea sfaturi cu ajutorul carora sa chinui sau sa ucizi suflete nevinovate care cu siguranta nu streseaza papagalul?! Papagalul este stresat probabil de faptul ca nu iese din colivie! Lasa-l liber, fie-ti mila de viata lui chinuita intre gratii si ai sa vezi ce vesel si fericit va fi! Nu faceti rau unor vietati nevinovate pentru ca tot raul ni se va intoarce inzecit!