| AndreiAnde a întrebat:

Cum pot sa fac sa nu mai roada hamsterul peretii custi sau gratiile?

Răspuns Câştigător
| Jambooja a răspuns:

Biscuiti si covrigi simpli, dar tari, crocanti. El trebuie sa roada. Daca ai nelamuriri in alegerea acestora du-te la pet shop si cere ceva pentru hamsteri sa roada. Mai mult de 5 lei nu te va costa. Ideea este ca hamsterii sunt rozatoare, el nu poate sta ca un caine cu botu pe labe toata ziua. Daca nu va roade ceva un timp indelungat exista posibilitatea sa il gasesti "rece" intr-o dimineata.

2 răspunsuri:
| Jambooja a răspuns:

Simplu: Ofera-i biscuiti sau covrigi uscati cu care sa isi toceasca dintii. Retine ca dintii lor cresc in permanenta si ei trebuie sa ii "scurteze", de asta iti roade gratiile.

| AndreiAnde explică (pentru Jambooja):

Pai ce fel de biscuiti sau covrigi?

| Jambooja a răspuns (pentru AndreiAnde):

Biscuiti si covrigi simpli, dar tari, crocanti. El trebuie sa roada. Daca ai nelamuriri in alegerea acestora du-te la pet shop si cere ceva pentru hamsteri sa roada. Mai mult de 5 lei nu te va costa. Ideea este ca hamsterii sunt rozatoare, el nu poate sta ca un caine cu botu pe labe toata ziua. Daca nu va roade ceva un timp indelungat exista posibilitatea sa il gasesti "rece" intr-o dimineata.