| Sheele a întrebat:

Cum pot sa imi dezvat pisica din a fi agresiva(zgarie,musca)? Am auzit de o metoda eficienta cea in care consta sa apuci pielea pisicii de pe ceafa, dar nu stiu sa o aplic.Am incercat o data si nu merge. Daca ma puteti ajuta si cu alte tehnici sunt bine venite.Multumesc

Răspuns Câştigător
| paulaaaaa a răspuns:

Nu este o metoda ceea ce ai scris tu, nu e nici macar o rezolvare a problemei. acela este punctul sensibil al pisicilor, atunci cand le iei de acolo, se linistesc. o metoda buna este pedeapsa. de fiecare data cand face asa, nu-i mai acorzi atentie timp de 1-2 zile, fara sa te joci cu ea, fara sa o mangai. decat sa-i dai de mancare. daca vei face asa DE FIECARE DATA cad devine agresiva, va dua ceva dar la un momentdat se va potoli. Succes :*