| anonima_4990 a întrebat:

Cum pot sa'mi conving parintii sa'mi i'a un caine? M'am rugat de mama toata ziua am inceput chiar si sa plang, si imi zice ca nu tine animale in casa.

11 răspunsuri:
| Vulvatron a răspuns:

Asa ziceau si ai mei... si cand i l-am adus in casa (fara sa stie) era sa ma dea afara cu tot cu caine laughing))) iar dupa 3 zile mama iubea cainele mai mult ca pe mine happy

| IlegalSmile a răspuns:

Pai incearca sa fi amabila cu amandoi parintii poate iti vor lua happy
baftawinking sper sa'i convingi happy

| totmike a răspuns:

Iti cumperi pistol si ii ameninti ca daca nu iti iau caine le imprastii creierul pe pereti

| fataroz a răspuns:

Pai nu prea e bine cu un animal mai ales daca esti la bloc pentru ca il scoti afara si il poate calca masina si dupa aia plangi dupa el si stiu ca la o prietena trebuia sall scoata afara la 3 noaptea si o renuntat la el pentru ca nu o rezistat

| JustThat a răspuns:

Si eu am patit la fel doar ca eu vreau o pisica blushing
nu stiu ca sa-ti spun... Spunele cat de bine ar fi sa aveti caine si ca tu o sa ai grija de el tot timpu si daca nu o sa ai grija de el ii lasi sa il dea la altcineva
Spune'le sa'l luati macar pentru o saptamana de proba si daca totul merge bine si nu distruge nk si asa il pastrati happy

| Bianca_6401 a răspuns:

Incepe prima oara cu pesti happy
Daca parintii tai vad ca te descurci (ai grija de ei : ii splei odata la 3 zile, mai stai pe langa ei, vb despre ei ) poti trece la etapa urmatoare :alt animal si tot asa happy

| Brunetica a răspuns:

Fi ascultatoare si foarte silitoare si arata-le ca iti doresti foarte mult un caine, ia note bune la scoala si nu uita sa le aduci aminte la tot pasul de caine si vazand ca iti doresti asa de mult cred ca pana al urma o sa cedezehappy sper ca te-am ajutat!

| adela93 a răspuns:

Poate chiar nu vrea sa tina animale in casa.

| bea_6905 a răspuns:

Am fost si eu in situatia asta, dar pana la urma tot mama a castigat.

Pai nu stiu, spune-i ca vei fi responsabila, ca vei avea grija de caine, astfel incat sa nu ajunga sa faca ea acest lucru, crede-ma, va strica tot.

Spune-i ca tu chiar iti doresti acest lucru, si o vei recompensa pentru asta. Ce stiu eu, note mai mari, sau orice. happy
Acum, asta depinde si de mama ta!
Succes! :X

| Wayn3 a răspuns:

Tine-o tot asa, o saptamana sau 2... cunosc fete care au facut la fel, si le-au mers :]]

| Lexxis a răspuns:

Pentru inceput incearca un animal mic(papagal, hamster etc)ca sa vada ca esti responsabilila iar apoi intereseaza-te de caine vezi cum il poti ingriji, de unde il cumperi etc si uimeste-o pe mama ta.la mine a functionat.