| foreverANDaDAY a întrebat:

Cum pot sa-mi fac niste autoportrete reusite?(ma refer la poze). dati-mi va rog niste sfaturi. Daca aparatul foto pe care il am am un Nikon coolpix S3000 si are 12 megapixeli... Dau funda cele mai utile sfaturi.

2 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Ptr ca o fotografie sa fie reusita trebuie sa fie in format cat mai mare, adica sa aiba multi pixeli. Intra in meniul aparatului la "quality" si da pe rezolutia cea mai mare. Pe urma vezi la functii, trebuie sa aiba functia "macro". Mai cauta iar la setari functiile de fotografiere a fetei.
Depinde foarte mult si felul cum este lumina in locul unde vrei sa-ti faci poza.Incearca si functia "Natural Light". Iar daca tii camera aproape dezactiveaza blitzul.
Nikon-urile sunt unele cam cele mai reusite camere foto, iar 12 megapixeli e super! Da pe rezolutia cea mai mare si va fi ok.
Succes!

| FotografBucuresti a răspuns:

Eu am urmat fix ce a scris asta aici si de atunci imi fac poze la greu, si-mi ies f tare
http://seremi-studio.com/blog_de_fotografie/cum-sa-ti-faci-autoportret