| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa îmi iau un câine pesteceva timp şi nu ştiu ce rasă ar fi cea mai potrivita: west highland white terrier sau yorkshire terrier.Eu stau la apartament cu 4 camere dar el va avea voie doar in 3 si pe hol. Îmi plac mult ambele rase, dar west highland e mai greu şi nu pot sa-l iau in brate.DEci ce rasa ar fi mai potrivita?

6 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Nu te lua dupa felul lor cum arata,cel mai potrivit ar fi un westie,daca iti iei un yorkie o sa-ti para rau,este tare mofturos, prietenii mei care eu westie nu se plang apsolut deloc, este cainele perfect de apartament! mult succes

| Ruxuletz a răspuns:

Care ti se pare tie mai simpatic big grin aman2 rase sunt foarte frumoase. Depinde si de preferintele tale...parerea mea e sa iti iei un catel alb pentru ca e invazie de purici si de capuse si se vad mai usor pe piele sau chiar si pe blana. La un catel negru te chinui foarte mult sa le vezi sau chiar sa i le scoti!

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Se parre ca deja te'ai decis singura happy, doar ai zis ca vrei unu mai mic, pe care sa'l poti lua in brate. daca tot vrei terrier, ia'it white terrier, pentru ca nu e la fel de blanos, paros, pufos ca yorkshire. inchipuie'ti cand e vara ce te faci cu'n yorkshire- blana peste tot. bleah x(

ps: sa'mi zici si mie ce ai ales pana la urma tongue

| AndyBăă a răspuns:

Pai eu cred ca yorkshire terrier pentru ca este un caine jucaus, uneori somnoros si activ.

| makaveli_9283 a răspuns:

Mai degraba ciobanesc german

| Bryanna a răspuns:

Dalmatiani is draguti